Nasze Stowarzyszenie Liderem BRD

Stowarzyszenie ”Nasze Silno” zostało liderem jako Lokalna Inicjatywa-innowacje w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W/w wyróżnienie zostało nam przyznane za realizację dwóch projektów zwiększających bezpieczeństwo ruchu drogowego mieszkańców Silna, dzięki wsparciu finansowemu PZU S.A. w ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej POMOC TO MOC:
kwiecień 2019 – projekt „Zakup i montaż 8 lamp solarnych w najbardziej nieoświetlonych rejonach miejscowości Silno”
marzec .2020 – projekt „Światło to moc” – montaż radarowego wyświetlacza prędkości przy drodze DW 654
W imieniu naszego stowarzyszenia statuetkę Lider Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego odebrała prezeska Małgorzata Grobelniak.
festyn
Konferencja poświęcona bezpieczeństwu na kujawsko-pomorskich drogach odbyła sie dniach 28-29.11.2022 w Urzędzie Marszałkowskim odbywała się. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek Piotr Całbecki
festyn
Podczas konferencji odbyła się ceremonia wręczenia statuetek Lider Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Przyznano je: powiatowi bydgoskiemu i powiatowi toruńskiemu (kategoria: powiat przyjazny rowerzystom), gminie Tłuchowo (kategoria: gmina przyjazna rowerzystom), miastu i gminie Barcin oraz gminie Brodnica (kategoria: samorząd inwestujący w infrastrukturę przy drogach wojewódzkich), miastu i gmina Kcynia (kategoria: samorząd świecący dobrym przykładem), Stowarzyszeniu Nasze Silno i Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętosławicach (kategoria: lokalne inicjatywy, innowacje w dziedzinie bezpieczeństwa w ruchu drogowym).
Dziękujmy bardzo za wsparcie i poświęcony czas wszystkim osobom które pomogły nam w napisaniu w/w wniosków i realizacji tych projektów a szczególnie Reni Moczkowskiej, za jej merytoryczne uwagi do wniosków i poświęcony czas.