Konkurs fotograficzny

Zachęcamy do udziału w konkursach fotograficznych promujących przyrodę nadwiślańską oraz lasy powiatu toruńskiego. Termin nadsyłania zdjęć – do 13 września 2018 roku, do godz 24.00. W konkursach może brać udział każda osoba, która ukończyła 12 lat i nie zajmuje się zawodowo fotografią. Każdy uczestnik konkursu może wysłać tylko po jednej fotografii z każdego tematu. Zdjęcie może być wykonane dowolnym aparatem cyfrowym (smartfonem), a przed wysłaniem należy je zmniejszyć do max. 2MB – optymalny rozmiar to 1600×1200 px. Prosimy jednak zachować zdjęcie w oryginalnym rozmiarze.
Poniżej tematy konkursu oraz formularz kontaktowy do wysyłki zdjęć:

Na obecnym etapie planowanymi nagrodami jest sprzęt optyczny, nagrody książkowe lub inne – uzależnione od zdobycia środków. Organizatorzy wybiorą po dziesięć najlepszych fotografii z obu konkursów, a podczas Wiślanego Festynu Przyrodniczego wybrane zdjęcia zostaną ocenione przez przedstawicieli samorządu, zaproszonych przyrodników i wybranych uczestników festynu. Festyn jest planowany na 15 września 2018 – więcej już niedługo na naszej stronie. Warunkiem otrzymania nagrody jest poprawne wpisanie danych do kontaktu oraz uczestnictwo w festynie. Uczestnik Konkursu z chwilą zgłoszenia się do udziału udziela organizatorowi licencji do fotografii zgłoszonych w konkursie.
Prosimy o zwrócenie uwagi, ze konkurs ma promować przyrodę naszego powiatu. W poprzedniej edycji częstym błędem były zdjęcia z Torunia, a miasto Toruń, jak wiadomo nie należny do powiatu toruńskiego. Ważne jest także nadanie krótkiego i trafnego tytułu. Zdjęcia wysłane w inny sposób niż przez formularz kontaktowy – nie będą oceniane.