Wiślany Festyn Przyrodniczy

VII. Wiślany Festyn Przyrodniczy w Silnie już za nami.
festyn
Mimo kapryśnej pogody wiele osób wzięło udział w naszym festynie i postanowiło skorzystać z atrakcji przygotowanych w tym roku dla wszystkich uczestników tego zadania publicznego realizowanego w ramach otwartego konkursu ofert Powiatu Toruńskiego.
Festyn tradycyjnie rozpoczął spacer z ornitologami dr Tomaszem Brauze z Torunia, Pawłem Goliaszem z Torunia oraz botanikiem dr Lucjanem Rutkowski z Torunia. Dodatkową żywą atrakcją była w tym roku obecność postaci szkutnika z Silna – Ernesta Stoyke w ubraniu zrekonstruowanym wg oryginału znalezionego Skarbu z Silna. Plastyczne atrakcje dla dzieci zapewniło Czernikowskie Stowarzyszenie Czyż – Nie oraz stoisko z lalkami motankami przygotowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Manowce.
Każdy z uczestników mógł popłynąć łodzią flisacką oraz skosztować kiełbasek z grilla. Rozstrzygnięto również coroczny konkurs fotograficzny na temat Wisły w którym główne nagrody ufundował Urząd Gminy Obrowo.
Podczas festynu rozpoczęliśmy również zbieranie materiałów do realizacji naszej Wiślanej Inicjatywy Lokalnej jaką ma być stworzenie „Wiślanej ścieżki historyczno-przyrodniczej w Silnie” w ramach projektu „Wisła Wciąga” fundacji Wolna Wisła, który realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG, temu wydarzeniu poświecimy osobny wpis
Dziękujemy bardzo za pomoc i wsparcie w organizacji festynu wszystkim wolontariuszom i członkom stowarzyszenia.
festyn
festyn