VI Wiślany Festyn Przyrodniczy

Zapraszamy – już w najbliższą sobotę 18 września
festyn
Szczegóły poniżej:
Jak w poprzednich latach będą rejsy przyrodnicze drewnianą łodzią flisacką. Spojrzenie na przyrodę od strony wody sprzyja obudzeniu pasji przyrodniczej.
Zabawy i konkursy z nagrodami dla dzieci poprowadzą animatorzy ze Stowarzyszenia CZYŻ NIE oraz Stowarzyszenia BARWY POMOCY.
Spacer ornitologiczny poprowadzą jak zwykle dr Tomasz Brauze z Torunia, dr Jacek Zieliński z UT-P w Bydgoszczy oraz Paweł Goliasz ornitolog z Torunia. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości – do grupy ornitologów dołączy dr Lucjan Rutkowski – botanik z Torunia, wychowawca wielu pokoleń botaników, autor wielu książek i opracowań. W takim składzie wszystkie napotkane ptaki i rośliny z pewnością zostaną oznaczone.
Na festynie zostanie rozstrzygnięty konkurs fotograficzny – nagrodami będą lornetki Olympus, ufundowane przez Gminę Obrowo, pakiet niespodzianek przygotowany przez Regionalna Dyrekcję Ochrony Środowiska w Bydgoszczy oraz książki „Przyroda toruńskiego poligonu” – praca zbiorowa pod redakcją Jerzego Holca – wydanie albumowe z pięknym zdjęciami oraz profesjonalnym opisem zwierząt, roślin, grzybów…..książki przekazane osobiście przez autora.
Warsztaty wikliniarskie, prowadzone jak zawsze przez właścicielkę Pracowni KOSZYCZEK z Łegu Osiek
Motanki – ludowe lalki dobrych życzeń, będzie możliwość własnoręcznego wykonania i zabrania na pamiątkę.
Pani Natalia Zacharek, autorka książek, doktorantka opowie o zwierzętach w kulturze ludowej, ich etnograficznym wizerunku.
Będzie stoisko Gminy Obrowo, a w nim konkursy z nagrodami promujące szczepienia oraz możliwość udziału w spisie powszechnym.
Przypłynie łódź żaglowa, będzie możliwość zapoznania się z jej budową oraz spotkania z instruktorem żeglarstwa.
Kanapki, napoje, ognisko oraz szereg innych atrakcji….
Wkrótce więcej informacji oraz harmonogram imprezy