Sileńska krypa już jest.

festynNasza łódź już na miejscu docelowym. „Sileńska krypa” stanęła na terenie należącym do naszej gminy, na rozwidleniu ul. Toruńskiej i Wiślanej w Silnie, na pograniczu obszaru Natura 2000 „Nieszawska Dolina Wisły”. To miejsce jest symbolicznie związane z Wisłą, historią (obok szkoły z lat międzywojennych) oraz szkutnią rodziny Stoyke (obecna ul. Wiślana to droga prowadząco do dawnej szkutni).
Symbolicznego przecięcia liny cumowniczej dnia 27 listopada dokonali wspólnie: wójt Gminy Obrowo pan Andrzej Wieczyński, prezes stowarzyszenia Nasze Silno-pani Małgorzata Grobelniak oraz Marek Skowroński pomysłodawca i autor projektu. Gościliśmy również sekretarz gminy panią Mirosławę Kłosińską, radną gminy panią Sylwię Lisińską, rzeczniczkę gminy panią Magdalenę Krzyżanowską, oraz panią sołtys Silna Magdalenę Kolowca.
Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w realizacji projektu.
Na wiosnę planujemy spotkanie osób biorących udział w projekcie (oby już bez masek), by zastanowić się jak wykorzystać zebrane informacje, a może stworzyć kolejny projekt. Szczegółowy opis łodzi – dane projektowe.

festynWcześniej łódź była testowana na Wiśle i zdała egzamin z wyróżnieniem. To zasługa pana Tomasza Szcześnego, szkutnika naszej łodzi, który wykazał się wielkim kunsztem oraz zaangażowaniem i to dzięki niemu łódź ma to COŚ, ten prawdziwy nadwiślański charakter. Dziękujemy.festynBardzo dziękujemy także panu Darkowi Strzeleckiemu za spontaniczną i bezinteresowną pomoc w przygotowaniu i wykonaniu podpór oraz montażu łodzi. Podpory zostaną jeszcze odizolowane od gruntu. DZIĘKUJEMY.