Kocia wiosna

Hej, przygodo ruszaj wraz, wiosny czas, wiosny czas.
Niechaj się opowieść snuje, niechaj wiosna się dziwuje.
„Kocia wiosna” zawitała do Silna dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Nasze Silno. W ubiegłą niedzielę 19 maja 2019 r. najmłodsi mieszkańcy Silna i okolic wraz z rodzicami mogli obejrzeć spektakl w wykonaniu teatru MagMowcy. TeatrMagMowcy wywodzący się z teatru Magma z Torunia i działający od ponad dekady, przyjechał w dwuosobowym składzie do świetlicy wiejskiej w Silnie aby opowiedzieć historię przyjaźni i zaprosić najmłodszych widzów do wspólnej zabawy w teatr.
„Kocia Wiosna” to zabawnie opowiedziana, zagrana i zaśpiewana historia dwóch kotów – udomowionej kotki, która za namową dachowca wyrusza eksplorować świat. Dla lękliwej kotki wychowanej przez Pańcię i karmionej „whiskaczem” kontakt ze światem zewnętrznym to konfrontacja ze zjawiskami pogodowymi, nowymi zapachami i emocjami. W czasie tej kociej wędrówki najmłodsi widzowie mogli się wcielić w role teatralne i zaznać emocji towarzyszącym aktorom na scenie, zajrzeć za kulisy, dotknąć rekwizytów teatralnych, a po spektaklu zrobić sobie wspólne zdjęcie.
Zadanie realizowane z ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie zadań publicznych związanych z realizacją zadań samorządu powiatowego w 2019 roku przez organizacje samorządowe.

Tekst i zdjęcia Magdalena Chludzińska