Jesteśmy OPP

Drodzy Mieszkańcy!

Wypełniając swoje rozliczenie PIT za 2017 rok można przekazać 1% podatku na naszą działalność statutową. Nasze Stowarzyszenie jest od niedawna organizacją pożytku publicznego OPP. Jesteśmy na aktualnej liście organizacji uprawnionych do otrzymania 1% podatku od osób fizycznych za 2017 rok. LISTA Wystarczy w formularzu rozliczeniowym wpisać KRS 0000564782

(nr jest 10 cyfrowy – zera wiodące też trzeba koniecznie wpisać).
Emeryci i renciści mogą również przekazać 1%, wypełniając bardzo prosty jednostronicowy druk PIT-OP (TU do pobrania)
Działamy od 2015 roku, w samym 2017 roku udało się nam zrealizować cztery projekty. Po raz trzeci będziemy realizować zadanie z budżetu obywatelskiego Powiatu Toruńskiego. Staramy się (jeżeli jest taka możliwość) realizować projekty tzw. twarde – tak, by po jego realizacji zostało coś konkretnego dla mieszkańców (siłownia, plac zabaw, stół tenisowy, namiot, ławki, rzutnik, ekran, kije do nordic walking …..).

Celem naszego Stowarzyszenie jest propagowanie i wspieranie działań służących poprawie życia oraz rozwoju społeczności lokalnej nie tylko miejscowości Silno ale także całej gminy Obrowo oraz miejscowości ościennych należących do innych gmin. Liczymy na przychylność nie tylko mieszkańców Silna – jesteśmy jedynym Stowarzyszeniem o Statusie OPP (1%) w Gminie Obrowo.